.

Travničanin Slavko Sikirić novi/stari veteranski judo prvak Europe

26 Srpanj 2019

Prvog dana Europskog veteranskog prvenstva u judou, koje se održava u Španjolskoj, preciznije u Gran Canariji Travničanin Slavko Sikirić osvojio je zlatnu medalju, u kategoriji do 100 kg.

Ovim velikim uspjehom Sikirić je obranio prošlogodišnju titulu prvaka Europe te pokazao nevjerojatnu dominaciju u veteranskoj konkurenciji.

"Bilo je mnogo teže nego u Glasgowu prošle godine. Naime, osim činjenice da je titulu puno teže obraniti nego osvojiti, moram naglasiti kako je ovoga puta to bilo dodatno teško, jer sam u finalu za protivnika imao domaćeg borca i višestrukog prvaka Europe, Luisa Torresa Cobasa", kazao je za portal Vitez.info nakon dodjele medalja Slavko Sikirić.

Inače, Slavko Sikirić prošle godine osvojio je i titulu svjetskog veteranskog prvaka u kategoriji do 100 kg, što je samo još jedna potvrda kako je u ovom trenutku bez konkurencije najbolji svjetski judista među veteranima.