Sastanku je nazočio i premijer Vlade SBK/KSB, Tahir Lendo, a ovom prilikom predsjednik suda Goran Dujić, sutkinja Stojanka Kovačić i stručna suradnica Sedina Omanović Đelilović, su detaljnije upoznali nazočne o načinu postupanja u SOKOP sustavu, koji pored praktičnosti i efikasnosti, donosi i značajne uštede komunalnim poduzećima, koji putem ove aplikacije za pokretanje postupka prinudne naplate trebaju da ostvare naknade za isporučene usluge.
Sud je izradio i priručnike i hodograme za postupanje u SOKOP sustavu, kako bi pojednostavio korake koje podnositelji prijedloga za prinudnu naplatu trebaju da učine, a na izradi ovih praktikuma su radi stručni suradnici za analitičke poslove Općinskog suda u Travniku Amir Mahmutović, Stanko Jozak i Marko Batinić, te su svim sudionicima današnjeg skupa podijeljeni priručnici i hodogrami.
Sud je izrazio spremnost i na pružanju praktične obuke za službe komunalnih poduzeća koje rade na predmetima prinudne naplate, kao i tehničke podrške u vidu računarske opreme.
Premijer Tahir Lendo je također iskazao spremnost na podršku ovom projektu, jer je prepoznao značaj istog kroz uštede u samom provođenju postupka pred sudom, a također i prisutni načelnik općine Travnik Kenan Dautović i gradonačelnik Novog Travnika Stjepan Dujo, su istakli spremnost za svaki vid podrške.
Obveza komunalnih poduzeća je da pribave elektronske potpise i certifikate za pristup SOKOP sustavu koje će im izdati Visoko sudsko i tužiteljsko vijeće BIH. O obavljenim aktivnostima komunalna poduzeća će dostaviti obavijest Općinskom sudu u Travniku u opcionalnom roku od jednog mjeseca.
Predsjednik suda Goran Dujić, je zahvalio svim nazočnim na dolasku i kooperativnosti, uz očekivanja da će današnji radni sastanak donijeti korist za sve sudionike.


